Festool


Koncern TTS Tooltechnic Systems, właściciel marki Protool, podjął decyzję o wycofaniu jej z rynku i produkowaniu narzędzi jedynie pod silniejszą marką Festool. W ten sposób został stworzony jeden, spójny system elektronarzędzi dla stolarzy, cieśli i budowlańców; te z narzędzi Protool, które cieszyły się największym popytem , wytwarzane są i sprzedawane są nadal, ale pod marką Festool. Początki sięgają roku 1925, kiedy to wspólnicy Albert Fezer i Gottlieb Stoll założyli firmę, która po odejściu Fezera aż do końca tysiąclecia występowała pod nazwą Festo i znacznie się rozrosła. W 2000 roku wyodrębniono z niej koncern TTS Tooltechnic Systems, a produkowane narzędzia otrzymały markę Festool.

Firma wyspecjalizowała w wytwarzaniu zaawansowanych technicznie elektronarzędzi przenośnych i półstacjonarnych. Celem firmy jest produkcja urządzeń najwyższej jakości, bardzo ergonomicznych, często innowacyjnych, niezwykle trwałych a przy tym wydajnych. W latach 60-tych opracowano pierwszą szlifierkę oscylacyjną z systemem odsysania powstałego przy szlifowaniu pyłu. Potrzeba taka pojawiła się w związku z rosnącym udziałem szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych w urobku. To był początek nowego myślenia. Maszyny ręczne Festool są projektowane tak, aby w maksymalnym stopniu uniemożliwić przedostawanie się pyłów do powietrza. Produkowany przez koncern odkurzacz Festool CTL 36 E AC LHS i inne modele spełniają oczywiście znakomicie funkcje sprzątające, ale ich podstawowym przeznaczeniem jest współpraca z narzędziami tnącymi, wiercącymi, szlifującymi Festool i niedopuszczenie do powstania zanieczyszczeń w trakcie pracy. Narzędzia produkowane przez Festool mogą być dostarczane wraz z akcesoriami, które bardzo wydatnie podnoszą ich walory użytkowe np. pilarka tarczowa Festool HK 132 E i 3-metrowa szyna prowadząca Festool GC 3000. Specjalne miejsce w asortymencie mają maszyny ciesielskie oraz maszyny renowacyjne. Dzięki nim Festool to przodujący producent narzędzi dla budownictwa z dużym udziałem drewna, płyt warstwowych i tworzyw.Dużym uznaniem cieszą się narzędzia akumulatorowe opatrzone marką Festool takie jak wkrętarka Festool C15 Li z rewelacyjnym, bezszczotkowym silnikiem EC-TEC.

Narzędzia Festool rozprowadzane są w kilkudziesięciu krajach świata, poprzez sprawną sieć dystrybucyjną. Ta sama sieć służy bardzo szybkiej realizacji potrzeb serwisowych.
Stosunkowo wysoka cena narzędzi Festool i Protool nie odstrasza. Trwałość, przemyślane rozwiązania, zwiększona wydajność, sprawny serwis to czynniki, które składają się na sukces tej marki.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu.

DeltaCC Sp. z o.o. - oferta handlowa - Festool
Makita Einhell Irwin Industrial Tools Festool Norton Clipper